Jestem fanką prostoty, więc bryła i dach muszą być proste w konstrukcji, nie mam sentymentów do wykuszy czy lukarn. Od rzutów wymagam wygody i funkcjonalności, li i jedynie. Dlatego od razu wpadł mi w oko Projekt domu Gdynia ( mam nadzieję, że nie zadziałała tu tylko moja słabość do tego portowego miasta). Powierzchnia użytkowa tego domu -168 m2, gwarantuje dużo przestrzeni.
Nowoczesna i minimalistyczna bryła oraz takaż elewacja- to lubię! Szary dach z blachy i nieco jasnego drewna do ocieplenia białej elewacji. Wiata samochodowa i zadaszenie wejścia tworzą spójną całość.
Projekt domu Gdynia zdjęcie: extradom.pl
Od razu wiadomo, że wnętrza będą pełne słońca i pozytywnej energii. Na pewno warto jednak pomyśleć o zacienieniu tarasu (od czytania ze słońcem na kartkach bolą oczy).
Projekt domu Gdynia zdjęcie: extradom.pl
Rzuty- tu niczego nie brakuje! Wygodny i duży wiatrołap z pomieszczeniem gospodarczym obok. Kuchnia z długimi blatami do pracy i wyspą z kuchenką, swobodna przestrzeń jadalni i salonu (z widokiem na chmury), schody pod którymi na pewno zawiesiłabym hamak. Plusem jest tu też brak korytarzyków, z salonu bezpośrednio wchodzi się do sporej części będącej pracownią/ gabinetem/ biblioteką. Mniej fortunne wydaje mi się wejście do łazienki, ale możliwe, że schody będą niejakim parawanem oddzielającym je od jadalni.
Projekt domu Gdynia zdjęcie: extradom.pl
Na piętrze- dużo światła zapewniają wysokie okna łączące poziomy, na antresoli przestrzeń rekreacyjna- tu sugerująca spędzanie czasu przed ekranem, ale przecież niekoniecznie. Sypialnia rodziców, połączona z łazienką jest oddzielona od części przeznaczonej dla młodszego pokolenia, które oprócz własnej łazienki ma do dyspozycji również obszerną garderobę.
Projekt domu Gdynia zdjęcie: extradom.pl
Doprawdy- w całości perfekcja! Szczególnie, że ten projekt powstał w zgodzie z zasadami budownictwa energooszczędnego. Zdecydowanie chętnie zamieszkałabym w tej Gdyni.
Dom perfekcyjny. Niczego tutaj nie brakuje na pierwszy rzut oka. Dobry projekt.
OdpowiedzUsuńBardzo przytulny domek. Projekt jak najbardziej na plus :)
OdpowiedzUsuńCudowne wnętrze. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Jest to w stu procentach mój styl. Pozdrowienia.
OdpowiedzUsuńBardzo ładny projekt domu, mój dom miał bardzo podobny. Bardzo podoba mi się połączenie kuchni, salonu i jadalni. Przy przyjmowaniu gości dużo to ułatwia, nie trzeba krążyć między pokojami.
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten projekt domu, myślę, że mógłbym taki mieć. Chociaż dwie łazienki na piętrze to chyba za dużo. Ale jak wiadomo, każdemu pasuje coś innego. Każdy projekt domu trzeba dostosować do siebie i oczywiście do działki.
OdpowiedzUsuńW idealnym projekcie domu musi być dobrze rozplanowane ogrzewanie. Ja używam grzejników nogen, bo są energooszczędne.
OdpowiedzUsuńIdealny projekt domu to taki, który jest ekologiczny i ekonomiczny. Dlatego ja szukam takiego projektu, który zakłada montaż paneli słonecznych.
OdpowiedzUsuńProjektując dom na pewno uwzględniłbym montaż systemu alarmowego. Dom pochłania ogromną ilość pieniędzy, dlatego lepiej zabezpieczyć się przez niebezpiecznymi sytuacjami.
OdpowiedzUsuńDom powinien być przede wszystkim piękny w środku. W Magazynie dla kobiet jest mnóstwo inspiracji jak urządzić dom lub mieszkanie. Mi najbardziej podoba się styl skandynawski.
OdpowiedzUsuńW projekcie mojego wymarzonego domu nie mogło zabraknąć kamienia dekoracyjnego z Zamościa. Dom to nie tylko wnętrze, ale również elewacja.
OdpowiedzUsuńWłaśnie buduję dom i wybranie projektu nie jest była łatwa sprawa. Na razie jestem na etapie gięcia blach i laserowego wycinania elementów ogrodzenia.
OdpowiedzUsuńProjekt domu już mam, tak samo wszystkie wyliczenia. Teraz zbieram materiały budowlane. Zacząłem od folii budowlanej, która na pewno mi się przyda.
OdpowiedzUsuńMarzy m się dom w stylu loftowym, a najbardziej metalowe schody z czarną balustradą. Wyglądają bardzo nowocześnie.
OdpowiedzUsuńMój dom jest w trakcie budowy i zamierzam w nim zamontować pompę ciepła. Dzięki czemu dom będzie bardziej ekologiczny.
OdpowiedzUsuńBardzo ładny projekt. Ja kupiłem projekt domu z poddaszem użytkowym. Na poddaszu mam zamiar zrobić sypialnie dla dzieci.
OdpowiedzUsuńJeśli mamy już projekt domu, to warto zacząć współpracować z prawnikiem. Ja nie znam się na prawie budowlanym, dlatego ufam prawnikowi. Budowa domu to naprawdę dużo dokumentów.
OdpowiedzUsuńW dobrym projekcie domu punkty świetlne są rozplanowane tak, aby wszędzie było jasno. Ja stawiam na oświetlenie led, najlepiej o jasnej i naturalnej barwie.
OdpowiedzUsuńSuper wpis
OdpowiedzUsuń